Zdrowie

Podstawowe techniki tenisowe i system punktacji

Podstawowe techniki tenisa kortowego dzieli się ogólnie na trzy, a mianowicie:postawa, praca nóg (ruch stopy) i technikę uderzeń. Sama technika uderzeń nadal dzieli się na cztery, a mianowicie serwis, forhendy, bekhendy, oraz Siatkówka. Dzięki opanowaniu podstawowych technik gracz może mieć większą szansę na zdobycie punktów. Punktacja w tenisie odnosi się do zasad ustalonych przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Generalnie mecz będzie rozgrywany w trzech setach, a zwycięzcą będzie gracz, który wygra dwa sety.

Podstawowa technika gry w tenisa

Istnieją 3 podstawowe techniki gry w tenisa, które są ważne do opanowania.Podstawową techniką gry w tenisa, którą powinieneś opanować, jest pozycja gotowa do przyjęcia usługi (postawa), ruchy stóp (praca nóg), i różne rodzaje uderzeń.

1. Postawa

Postawa to postawa gotowości na otrzymanie ciosu od przeciwnika, zarówno gdy przeciwnik serwuje, jak i uderza w grze biegowej. Z postawa Przy odrobinie szczęścia będziesz w stanie oddać piłkę śmiertelnymi uderzeniami, tak jak robi to wielu wysokiej klasy tenisistów. Pozycja postawa Najlepszą rzeczą jest to, że twoje kolana są zgięte tak, że jesteś w połowie przysiadu i patrzysz prosto na piłkę. Upewnij się, że prawa ręka mocno trzyma uchwyt rakiety, a lewa pomaga podtrzymywać szyjkę rakiety (lub odwrotnie, jeśli jesteś leworęczny).

2. Ruch stopy (praca nóg)

Dobra praca nóg pozwoli Ci swobodnie poruszać się po szerokim korcie tenisowym. Jest to bardzo ważne, abyś mógł równie dobrze bronić, jak i atakować. Jednym z najpopularniejszych footworków wśród tenisistów jest dwuetapowy footwork (dwustopniowa praca nóg). Ten ruch stopy służy do poruszania się na boki w obie strony i oddalania się od pola. Atakujący gracz, który polega na forhend oraz bekhend ataku, może stanąć na środku w pobliżu boiska, aby kontrolować nadlatywanie piłki ze wszystkich rogów pola. Podstawą tego ruchu stopy jest to, że jedna stopa służy jako postument, a druga noga porusza się do tyłu, do przodu, w prawo i w lewo.

3. Technika ciosów

W tenisie istnieją techniki 4 uderzeń, a mianowicie serw, drajw forhendowy, drajw bekhendowy i siatkówka.
  • Usługa: wczesny udar
  • Forhendy: cios z otwartymi ramionami
  • Bekhend: uderzenie z rękami skrzyżowanymi przed ciałem
  • Siatkówka: uderzanie rakietą tenisową nad głową
Z czterech uderzeń, bekhend to rodzaj strzału, który należy traktować poważnie.

Ponieważ uderzanie jazda bekhendowa potrzebujesz więcej mocy, ponieważ musisz obrócić górną część ciała za pomocą wymachu do przodu plus moc strzelania w obszar linia bazowa i waga z przodu.

Tenis kortowy i jego system punktacji

Zanim poznasz podstawowe techniki gry w tenisa, musisz najpierw opanować system punktacji w tym sporcie. Ponieważ punktacja w tenisie różni się od innych sportów. System punktacji w tenisie oparty jest na zasadach Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF). Gra w tenisa składa się z 3 setów, w których zwycięzcą jest gracz, który jest w stanie wygrać pierwsze 2 sety. Aby określić ten wynik, musisz znać terminy znane w świecie tenisa, takie jak:
  • Gry (zwrotnica)

Aby zdobyć 1 punkt (Gry), Musisz 4 razy wygrać piłkę od przeciwnika. Pierwszy wynik = 15, drugi wynik = 30, trzeci wynik = 40, czwarty wynik = 1 punkt (Gry). Aby wygrać seta musisz wygrać 6 Gry (z pominięciem dogrywki).
  • Licho

Dzieje się tak, gdy obaj gracze zdobędą 40 punktów. Jeden z graczy musi wygrać piłkę dwa razy z rzędu, aby osiągnąć Gry.
  • Gra przewagi

Dzieje się tak, gdy jeden z graczy wygrywa pierwszą piłkę po tym, jak to się stało licho (40-40).
  • Zestaw korzyści

Występuje, gdy jeden z graczy wygrywa grę 6 po 5-5 punktowej pozycji.
  • Przerwa na remis

Występuje, gdy obaj gracze dostaną Gry (punkty) 6-6. Na przerwa na remis normalnie gracze muszą osiągnąć wynik 7, aby wygrać Gry. Jeśli wynik jest taki sam 6, należy szukać różnicy dwóch punktów (8-6, 9-7, 10-8 itd.).